Prestavba obytného vozidla Mercedes-Benz Sprinter L3H3

Prestavba Mercedes-Benz Sprinter L3 H3 | 2023: Obytné auto s praktickými riešeniami | Tanja Vans

Ahojte, priatelia, opäť vás vítame u nás pri ďalšom aute a ním je prestavba Mercedes-Benz Sprinter, ktorú sme spravili u nás v karavan centre Turčan-auto pod značkou Tanjavans.

Prestavba Mercedes-Benz Sprinter L3 H3 auto je odfotené z vonku.

Prestavba Mercedes-Benz Sprinter L3 H3: Podvozok vozidla

Tentokrát je to opäť na podvozku Mercedes Sprinter. Je to sedem metrová verzia, to znamená L3 a so super vysokou strechou, to znamená, že H3.

Obytná prestavba: Vnútorný interiér

Poďme sa na to pozrieť do vnútra. Ešte raz spomeniem, že sme v aute Mercedes Sprinter L3, čo znamená 7 metrov vonkajšia dĺžka. Vo vnútri je interiér od kabíny 4,30 m po dlžke a H3 čiže máme vo vnútri 2,10 m. Perfektné je v tom zmysle, že keď potrebujeme spraviť prestavbu pre vyšších ľudí, ktorí povedzme merajú 1,90 m tak pri H2 klasickej výške je vo vnútri ten interiér len 1,90 m. To znamená, že títo výšší ľudia, by sa museli krčiť v aute stále. Takže pre nich he ideál H3 výška prestavby na obyťáku.

Prestavba Mercedes-Benz Sprinter L3 H3: Možnosti prestavby

V prestavbe treba ešte rátať mínus rám okna, rám klimatizácie, naozaj tí ľudia potom majú problém, že musia byť trošku prikrčení, čiže pre týchto ľudí 1,90 m a vyšších je H3 úplne ideálna. Najvyššie ešte môžeme spraviť zadnú posteľ trošičku vyššie na prevážanie bicyklov. Naozaj tam chýba možno 10 cm o, ktoré my v tomto aute vieme ísť vyššie. Máme stálu svetlú výšku spania do 1 m, čo je perfektné a dostačujúce a garáž máme vysokú tak, že sa nám tam zmestí bicykel bez predného kolesa.

Obytná prestavba: Vybavenie interiéru

Takže naozaj H3 výška nám ponúka oveľa viac možností. V tomto prípade pôdorys, ktorý sme už videli, čiže 7-metrové auto, kde máme teda dvojlavicu rozkladaciu, tentokrát aj s pásmi, s izofixami pre auto sedačky a máme aj veľkú kúpelku so samostatnou sprchou a samostatným veckom.

Vzadu postele na dĺžku výklopné, čiže my stále vieme použiť ten priestor pod posteľou, ako garáž. Predná časť urobená tak, ako väčšinou u nás robíme. Nad kabínou máme spravenú odkladaciu skrinku a vedľa odkladacej skrinky máme všetky ovládacie paneli na elektroniku v aute.
Ovládací panel od kúrenia, infopanel, kde vidíme odber všetkých zariadení.


Čo by som ešte pripomenul, je tu na ovládací panel od hydraulických stabilizačných nôh, ktoré sú nahodené. A vďaka tým nohám viete na menších nerovnostiach si vyrovnať auto. Je tam nivelizácia, takže sa vám vyrovná do vodorovnej polohy. A ešte by som ukázal možno, máme celkom teplučko, tak okrem toho, že si môžeme pustiť klimatizáciu, ktorá v tomto aute je nahodená, tak si môžeme zatemniť tento prístup kabíny.

Klimatizácia v prestavbe Mercedes-Benz Sprinter L3 H3

Je to zatemnenie od Remisu, väčšina z vás asi pozná, ale ja len ukážem napriek tomu, že to je celkom drahé. Tak je to perfektná vec.

Prestavba Mercedes-Benz Sprinter L3 H3: Kuchyňa a kúpeľňa

Takže ak som spomínal, v tomto aute je klasická predná časť, ktorú robíme štandardne najčastejšie. Otočný vodič, otočný spolujazdec, za vodičovam stolík, ktorý je teda aj rozšíriteľný, aby sa vedel nájsť aj spolujazdec. Naša rozkladacia dvojsedačka z Isofix, s úchytom pre bezpečnostné sedačky pre deti. A v sedačke takisto opäť máme prichytené kúrenie. Aj kuchynský priestor správny tak, ako po väčšine, čiže za vstupom cez posunuté dvere máme kuchynku, v tomto prípade opäť taká dlhšia kuchynka. Každý šuplík je s dorazom robený. Varič s dvoma horákmi na plyn plus výlevka.

Kuchyňka v aute Mercedes-Benz Sprinter obytná prestava

A za kuchynkou máme spravenú chladničkovú skrinku, čiže 90 litrová chladnička kompresorová.

chladnička v obytnej prestavbe

Čo tu je vychytávka, tak je to, že sme zabudovali zákazníkovi kávovar. Keď ho dopoužíva, tak ho len takto jednoducho zasunie.

Za dvojlavicou máme opäť kúpelku. Ak som spomínal, v tomto aute je to kúpelňa veľká so samostatným sprchovacím kútom. Tým ešte, že to je H3 a výška, tak je to naozaj viac priestoru.

Obytná prestavba: Posteľ a garáž

A v zadnej časti už spomínaná postel, ktorá má na dĺžku 1,95 m. Na šírku 1,80 m a obe polky sú výklopné, takže ak som spomínal, keby sme chceli prepravovať niečo vysoké, tak s tým nie je problém.

Ak som ešte ukázal, aby bolo jednoduchšie vystupovanie na postel, pretože je trošku vyššie, tak sme spravili schodík a priestor schodíka sme využili na to, aby sme zabudovali dodatočný chladiaci box. Teraz sa pozeráme na toto z tej zadnej strany. V podstate aj odzadu sa vieme dostať, aj smerom k posteli, ale hlavne ten priestor pod posteľou, my ho voláme garážový priestor. Ako môžete vidieť, napriek tomu, že aj naľavo, aj napravo máme zabudovanú techniku. Hliníkové, ľahké, plniace, kdekoľvek na LPGčkovej pumpe, v akejkoľvek krajine, čo je veľmi veľká výhoda.

V prednej časti máme kompletnú elektroniku a elektriku. Lítiové batérie, takisto ľahké. Na pravej strane máme zabudovanú 112 litrovú nádrž na vodu. A tu ráno máme k tým hydraulickým nohám spomínaným, máme vlastne takisto techniku. Napriek tomu, že tie kraje sú zabudované technikou, tak stále nám ostala celkom veľká garáž. Má to meter aj 5 cm na šírku, nejakých meter 70 na dĺžku, takže si myslím, že je veľmi veľká garáž. A to, čo som spomínal pri H3-kom aute, keby sme my tú posteľ dali vyššie, niekde do tohto priestoru stále máme metrovú svetlú-výšku na spanie, čo je úplne dostačujúce.

Výška garáže a bicykle

A máme výšku garáže takú, že sa zmestime dva bicykle alebo aj tri bicykle bez predného kolesa úplne bez problémov.

Na tomto modeli sme ešte namontovali nosič na bicykle, ale nie klasicky, ako sa dáva štandardne na dva bicykle, ale bude to na štyri bicykle. Teda je vlastne výhodný v tom, že má nos na 60 kg, preto buď štyri bicykle alebo dva e-biky. Na to, aby tie pánty zvládli 60 kg je potrebné, aby bol uchytený na všetkých štyroch pántoch, preto je vlastne trošku komplikovanejšia tá obsluha nosiča.

Dúfame, že sa vám naša prestavba páčila

Ďakujem vám za pozornosť. Dúfam, že sa vám naša prestavba páčila. Takisto, keby ste vy mali záujem o takúto prestavbu, podľa vašich individuálnych požiadaviek neváhajte nás kontaktovať na údaje nižšie, alebo sa príďte pozrieť priamo k nám.

Video obytnej prestavby Mercedes- Benz Sprinter L3 H3

Pozrite si aj ďalšie naše obytné prestavby:

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *