Home office v karavane a autokaravane

Home office v karavane je spôsob života akým si splníte pracovné povinnosti a pritom budete každý deň vidieť niečo nové. Téma home officov už nie je v dnešnej dobe žiadna novinka. Prečo si však nespojiť home office s karavanom alebo aj obytným autom? Má to, predsa len nádych dobrodružstva, meniaceho sa miesta, čo je dobré na kreativitu a myslenie a všetky potrebné podmienky na prácu, bývanie, spánok tam máte k dispozícii.

Možnosti karavanu a obytného auta

V dnešnej dobe sú už karavany a obytné autá tak premakané, že fungujú ako plnohodnotné bývanie na cestách. Máme tam všetko potrebné pre prácu, varenie, hygienu a spánok…samozrejme veľký úložný priestor pre naše hobby a šport.

V úložnej garáži obytného vozidla je priestoru dosť. Toto je model Sunlight adventure edition T68.
V úložnej garáži autokaravanu Sunlight T68 Adventure edition je miesta naozaj veľa | Home office v karavane

Vo vnútri domu na kolesách nájdete

  • stolík na pracovanie a jedenie
  • kuchyňu na varenie
  • zástrčky na nabíjanie zariadení
  • postele na spanie
  • sprchový kút
Ak nie ste nároční na priestor, tak viete pracovať aj dvaja naraz v autokaravane.
Ak nie ste nároční na priestor tak viete pracovať aj dvaja vo vnútri autokaravanu. Je tam mieste na dva notebooky. | Home office v karavane

Takže ako vidíte nič vám chýbať nebude. Už si len vybrať pekné miesta 🙂

Vytiahnutý stolík pre home office vedľa autokaravanu s výhľadom na hory je to čo chcete mať.
Keď je vonku pekne treba to využiť vybrať stolík a natočiť sa na tú krajšiu stranu 🙂 | Home office v karavane

Internet v obytnom aute a karavane

Internet si vyriešime cez hotspot z telefónu, na ktorý napojíme wifi sieť notebooku, prípadne tabletu z ktorého pracujeme. Druhá alternatíva sú mobilné modemy, ktoré poskytuje skoro každý mobilný operátor v Čechách a na Slovensku. Vo Švajčiarsku si viete vyriešiť za 10 eur na mesiac eSIM, to znamená sim kartu čisto len pre dáta kde máte neobmedzeny objem dát pri určitej rýchlosti. Pre sociálne siete a administratívnu prácu to bohate stačilo.

Tretia altertnatíva je Wifi hotspot, ktorý býva v kempoch k dispozícií, minimálne v Rakúsku to nebol problém.

Vo väčšine európskych kempoch máte aj kvalitné wifi pripojenie.
Ak osadenstvo karavanu ešte spí a vy potrebujete pracovať, nájdete určite dobré miesto aj blízko recepcie | Home office v karavane

Je priestor na súkromie v obytnom aute a karavane ?

O súkromie je postarané. Zastavíte si niekde na peknom a legálnom mieste, aby ste neškodili prostrediu, alebo ľuďom čo tam bývajú a samozrejme reputácii karavanistov.

Karavany a obytné vozidla majú regulérne zamykanie dverí a úložného priestoru pre výbavu a batožinu, grill prípadne podpery pod kolesá. V Sunlight T68 Adventure edition máme, zamykanie predných dverí auta na alarm. Obytný priestor má tiež elektronický alarm a zamykanie na kľúč.

Okná si zatiahneme záclonami a môžeme nerušene pracovať prípadne odychovať.

Súkromie je veľmi cenené pre cestovateľou, preto ho aj vo svojom prívbese, alebo autokaravane máte dostatok pre okolitým svetom.
Pre súkromie použijete klasickú záclonu a pre svetlo viete zatiahnuť roletku | Home office v karavane

Elektrické napájanie v aute si viete jednoducho sledovať na zariadení monitorovania elektrického napájania a v prípade potreby si ho môžete dobiť na väčšine kempov po Slovensku a Česku. Ohľadom bezpečnosti v karavane, alebo autokaravane sme pre vás minule napísali článok 👉 Na požiar obytných áut je lepšie byť pripravený.

O kúrenie vo vašom obytnom vozidle sa postará Truma kúrenie.
Sledovaniu stavu akumulátorov je naozaj väčšinou jednoduché | Home office v karavane

Zmena lokácie vám prospeje počas home officu v karavane

Nám sa osvedčilo byť na jednom mieste okolo dvoch dní. Pracovné povinnosti sme si splnili, tak je načase opäť trochu osviežiť nášho cestovného ducha. Odblokujeme kolesá, zapojíme príves prípadne len naštartujeme obytné auto a vyberieme za na nové miesto.

S dobrou navigáciou sa nestratíte ani v daždivom počasí. Dobre vám padne ak budete svoj home office v autokaravene presúvať na nové miesta.
Dobrá navigácia vám značne uľahčuje celý presun s vašim obytnom vozidlom | Home office v karavane

Určite je dobre si ešte chvíľu pred tým spraviť naplánovanie ďalšej destinácie. Toto sa nám vždy osvedčilo. Najlepšie však bolo mať už čo najväčší prehľad o možnostiach v približnom smere jazdy. Čím viac informácii o možnosti kempovania sme mali o to lepšie sme vedeli reagovať na danom mieste, ak situácia bola trošku iná ako sa na internete uvádzalo.

Kam s odpadom počas home office v karavane a autokaravane?

Odpadovú vodu z wc, nevylievame do prírody, ale v kempe kde sú na to špecializované miesta, prípadne sa dopredu poradíme v karavancentre . Býva miesto na to špeciálne vyhradené, kde vylejeme kuchynskú odpadovú vodu a kde vylejeme chemické wc.

Kuchynský odpad z autokaravanu vieme vyliať do kanála na to určeného. Toto je samozrejmosť pre home office v obytnom vozidle.
Vylievanie odpadovej vody v kempe | Home office v karavane
V každom kvalitnom kempe je aj priestor na vyloženie kuchynského odpadu a chemického wc.
Chemické wc má osobitný výlevny priestor nezávisle od odpadovej vody nášho obytného vozu | Home office v karavane

Ak karavan prípadne obytné auto nemáte, môžete si ho u nás prenajaťkúpiť prípadne si dať spraviť vlastné prestavbu u nás podľa vašich požiadavok. Prestavby robíme pod značkou Tanja vans.

Pre množstvo karavanových doplnkov môžete navštíviť náš eshop karavandoplnky.sk

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *