obytne auto prestavba turcan auto karavan centrum tanja vans

Ako si vybrať obytné vozidlo pre svoje potreby

Ak si vyberáte obytné vozidlo pre svoje dobrodružstvá mali by ste si položiť 3 otázky

  • Koľko máte na to peňazí
  • Na čo plánujete toto vozidlo používať
  • Kde plánujete váš „van“ používať a v akom ročnom období

Na základe odpovede k prvej otázke, by ste mali smerovať svoje ďalšie rozhodnutia k obytnému vozidlu. Nezabúdajte, že ľudia robili karavaning dávno pred tým, než vznikli prvé hashtagy k tejto téme na instagrame. Určite nepotrebujete super drahý karavan , alebo obytné auto, aby ste začali s karavaningom. Treba začať s obytným vozidlom, ktoré je vo vašich možnostiach.

Prioritné využitie vášho obytného vozidla

Druhú vec, nad ktorou by ste mali rozmýšľať je načo budete používať svoje obytné vozidlo. Možno si zatiaľ nemôžete dovoliť, aby ste si dopriali dovolenku na dlhší čas. To je úplne v poriadku, na víkendy si môžete požičať karavan, alebo obytné auto.

Prípadne ak to plánujete robiť často s rodinou bez zbytočného stresu, nepotrebujete zbytočne drahú prestavbu vášho obytného vozidla.

Ohľadom poradenstva a prestavby obytných áut vám samozrejme radi poskytneme naše 20 ročné skúsenosti.

Na druhej strane ak rátate, že sa chcete oddať karavaningu naplno, prípadne na nejakú dobu, zrejme by sa vám hodil priestrannejší VAN s miestom na sprchu, toaletu a s množstvom ukladacieho priestoru pre vašu výbavu.

Jednosezónne, alebo viac sezónne obytné vozidlo

Veľmi dôležité je aj to kde a kedy budete váš obytný voz používať.

Ak sa ho chystáte používať ako zimné obytné vozidlo na lyžovačky a skialpinizmus prípadne snowboarding v chladných destináciach, budete potrebovať van, ktorý sa bude dať zazimovať a pripraviť na všetky štyri ročné obdobia. Prípadne kúpiť si obytné vozidlo, ktoré na to už upravené je.

Ak hodláte navštevovať mesto častejšie, budete potrebovať niečo diskrétnejšie, menej nápadne, a ľahko zaparkovateľne.

Je toho na zváženie dosť, ale veríme, že náš krátky článoček o obytných vozoch, karavanoch a dodávkach, sa vám pomôže o trochu ľahšie zorientovať ako začiatočníkom.

Mohlo by vás zaujímať:
Ako pripraviť karavan a obytné auto na zimu

zdroj fotiek: portfólio Tanya Vans

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *