Šetrenie miesta v obytnom autokaravane

Ako ušetriť miesto v obytnom automobile

Príliš veľa vecí a tak málo miesta? Problém, ktorý rieši nejeden z nás. Ale čo ak problém ani tak nie je v množstve vecí, ktoré so sebou nevyhnutne potrebujeme voziť, ale je v tom, že máme svoje veci nesprávne uložené?

Poďme sa spoločne pozrieť na pár vychytávok, ktoré nám ušetria miesto a uľahčia život:

Čím sú pre nás prínosné organizéry v karavanoch a autokaravanoch ?

Vlajkovou loďou usporiadania neporiadku vo Vašom obytnom vozidle sú organizéry. Nemusí byť iba jeden, môžete ich používať hneď niekoľko. Vďaka rôznym rozmerom a úpravám si môžete vybrať z niekoľkých druhov organizérov:

Závesný organizér na stenu

Závesný organizér na stenu je vhodný pre uskladnenie mnoho menších vecí, s početnými priehradkami. Upwvníme si ho aj na vonkajšiu stranu vozidla, vďaka materiálu, z ktorého je vyrobený. K organizéru je potrebné si zakúpiť ešte úchyty organizéra, ktoré sa pripevnia jednoducho dvomi skrutkami na požadované miesto.

Organizér na topánky

Organizér na topánky sa dá zakúpiť v dvoch rôznych veľkostiach. Ako dvojkomorový alebo trojkomorový, stačí si vybrať, ktorý z nich Vám viac vyhovuje. Organizér je uzatvárateľný. Tiež k nemu budete potrebovať praktické úchyty, ktoré sa rovnako ako už spomínané pripevnia pomocou dvoch skrutiek na stenu Vášho obytného automobilu. Tieto úchyty disponujú aj dizajnovými krytmi, ktoré môžete na ne nasadiť v čase, keď organizér nepoužívate. Ideálnym miestom na pripevnenie organizéra na topánky sú napr. garážové dvere na pravej strane Vášho obytného vozidla, tie bývajú u väčšiny obytných áut väčšie ako dvere vľavo. Na stene garážových dverí Vám tento väčší organizér zaručene zavadzať nebude.

Organizéer na topánky do karavanu
Organizér na topánky pre váš karaván, alebo obytný automobil | Turčan – auto karavan centrum

Organizér s úchytom na sedadlo vodiča / spolujazdca je vhodný hlavne pre VANy a menšie vozidlá, ako napr. Adventure CLIFF , kde naozaj nadbytočného miesta niet. Tieto organizéry si jednoducho upevníme na sedadlo vodiča alebo spolujazdca a sú prístupné z obytného priestoru. Avšak sú praktické a plne využiteľné aj vo väčších obytných vozidlách, ktoré nemajú oddelenú kabínovú časť od obytného priestoru. Sú veľmi kompaktné a tak ich môžete používať aj na sedadlách, ktoré sú otočné do obytného priestoru.

Organizéer na sedadlo spolujazdca do karavanu alebo autokaravanu
Organizér na sedadlo spolujazdca váš karaván, alebo obytný automobil | Turčan – auto karavan centrum

A čo uskladnenie potravín, hračiek a ďalších vecí? Debničky? Na debničky zabudnite. Dajte prednosť niektorému z našich skladacích boxov a ušetrite tak priestor v čase keď budú prázdne, keďže sa jednoducho zložia a uložia kamkoľvek do poličky.

Kempingová kuchyňa pre váš autokaravan

A čo kuchyňa? Kuchynské priestory síce nafúknuť nedokážeme, ale existujú skladacie kuchynské pomôcky, ktoré Vám ušetria veľa miesta. Umývacie misy na riad, odkvapkávače, sitká, koše na pečivo či ovocie, ba dokonca aj skladacie kanvice či hrnce nie sú už dnes ničím neobvyklým.

Skladací kempingový riad pre váš karaván, alebo obytný automobil | Turčan – auto karavan centrum

Na vrchnej fotke máme na pravo dosku na ktorej si nakrájame potraviny a keď ju vysunieme je z nej skladacia nádoba. Veľmi šikovná kuchyňská pomôcka :).

Skladací kempingový riad pre váš karaván, alebo obytný automobil | Turčan – auto karavan centrum

Pre pohodlné varenie, grilovanie a kempovanie je si zadovážime niektorú z kempingových kuchyniek. Tie sú dokonalým organizérom pre všetko čo potrebujete mať po ruke. Sú ako čisto kuchynky na uskladnenie surovín a kuchynských pomôcok, alebo nájdete aj také, do ktorých sa dá vložiť či plynová platnička, alebo stolový gril a disponujú aj zástenou proti vetru.

Skladacia kempingová kuchyňa pre váš karaván, alebo obytný automobil | Turčan – auto karavan centrum

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *